Araç Muayene Sorgulama

Sponsor Reklam

 

Araç Muayene Sorgulama Sistemi Hakkında

Trafikte seyir halinde olan araçların belli standartlarda düzenli bir biçimde bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bu amaçla araçların belli periyodlarda bakımlarının yapılması ve sorun var ise bu sorunun giderilmesi adına araç muayeneleri yapılmaktadır. Özellikle 2. El araç alıcıları, bu anlamda aracın ne aşamada olduğunu ve düzenli bir şekilde bakımının yapılıp yapılmadığını öğrenmeleri için araç muayene sorgulama işlemişi muhakkak yerine getirmelidir. Bu işlemi yerine getirmek için TÜVturk resmi internet sitesine giriş yapmak gerekmektedir.

Bu girişi gerçekleştirdikten sonra sitede bulunan araç muayene sorgulama sekmesine tıklıyorsunuz. Karşınıza çıkan ekranda plaka No kısmına muayene sorgulaması yapacağınız aracın plaka numarasını girmeniz gerekmektedir. Gerekli bilgileri girdikten sonra aracın en son muayenesinin hangi istasyonda, hangi tarihte yapıldığını ve muayenenin ayrıntılarına da ulaşabilirsiniz. Araç muayene sorgulama işlemleri daha çok ikinci el araç alım satım işlemlerinde gerçekleştirilmektedir. Ancak bilinmesi gereken en önemli nokta araç muayene bilgisinin öğrenilmesinin zorunluluğudur. Bazı araçlar çeşitli sebeplerden ötürü muayene de olumlu bir sicil almadığı için sorunların düzeltilmesi için süre verilmektedir. Bu sebeple aracın nitelikli bir biçimde muayenesinin yapılıp yapılmadığını tespit etmek son derece önemlidir.

Araç Muayene Sorgulama Neden Yapılmalıdır?

Araç muayene sorgulama hizmetlerinden en çok faydalananları sıralama ile belirleyecek olursak, 1. sırada hiç kuşkusuz ikinci el araç alacakların olduğunu görebiliyoruz. 2. el araç alan vatandaşlarımız mümkün olduğunca her hangi bir sorun ile karşılaşmak istemezler. Hal böyle olunca aracın muayene sorgulamasını gerçekleştirerek nasıl bir olumsuzluğunun olduğunu ve eğer bir olumsuzluk var ise ne derecede olduğunu öğrenmek adına bir çaba içerisine girmiş olurlar. Araç muayeneleri tuv türk aracılığı ile yapıldığı için insanlar bu hizmetlerden etkin bir biçimde faydalanma yolunu da aramış olurlar. Araç muayene sorgulama işlemini gerçekleştiren bir diğer sınıf da galericiler ve kendi araçlarını muayene işlemine tabi tutan kişilerdir. Bunlar da gerek araç alım satımı gerekse kendi kişisel araçlarının muayene sorgulama işlemlerini geliştirmek ile yükümlülük duyarlar.

Sorgula

  19 Ocak 2014 - 14:47
  Muratkargacı

  Hizmetiniz için teşekkür ederim

  20 Ağustos 2014 - 11:26
  Hüseyin YILDIZ

  ruhsatımın muayene yazılı yaprağı kaybolmuş muayene bitiş tarihini öğrenebiliyor muyuz teşekkür ederim
  Not: Acil

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>