Araç Sorgulama

Sponsor Reklam

Araç Sorgulamanın Önemi?

İçerisinde yaşadığımız dönemde özellikle büyük şehirlerde araçsız yaşamak çok büyük bir eziyet haline gelebiliyor. Toplu taşıma araçları ile kısa bir mesafede bir yerden bir yere gitmek bazen saatler alabilmektedir. Muhakkak ki her vatandaş sıfır otomobil sahibi olamaz ancak en azında kesesine uygun bir ikinci el araç alarak işini görebilecek bir şekilde araç temin edebilmektedir. Araç sorgulama yapmadan kesinlikle ikinci el araç almayın! Bazen çalıntı araç, darbeli araç veya sonradan toparlanmış araç size sorunsuz bir araç olarak gösterilebilir.

Sorunsuz ve gerçek bir sistemi ile araç sorgulama işleminizi gerçekleştirmek istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey Türkiye gov tr aracılığı ile plakanızı girerek gerekli bilgileri elde etmenizdir. Bu sistem ile aracınızı Araç bilgilerini doğru bir biçimde girdiğinizde aracın kime ait olduğu, hangi şehirde olduğu ve şase numarası gibi bilgilerini öğrenebileceksiniz. Bunun yanında ikinci el araç alanlar için önemli olan bir diğer konu da aracın geçmişe dönük borçlarının olup olmamasıdır. Araç vergi sorgulama veya MTV sorgulama yaparak aracın geçmişe dönük vergi borçlarını da ortaya çıkarabilirsiniz. Aracın her türlü bilgisini elde ettikten sonra gönül rahatlığı ile aracı alabilirsiniz.

Araç Sorgulamada Yaşanan Sıkıntılar

Araç sorgulama hizmetlerini elde ederken araç ile ilgili birçok bilgiyi çok kısa bir süre içerisinde alabilmekteyiz. Peki araç sorgulaması gerçekleştirirken nasıl sıkıntılar ile karşılaşırız. Araç sorgulama her ne kadar kasko şirketleri aracılığı ile gerçekleştiriliyor olsa da ortak bir ağın olmamasından ötürü tek bir kasko şirketinden yapılan arama yeterli olmayacaktır. Hal böyle olunca alacağınız araç ile ilgili nasıl bir sorgulama yapacağınızı bilmeniz gerekir. Öncelikle şunu belirmeliyiz. Bazı araçlar bilinmedik kasko şirketleri ile anlaşma gerçekleştirdikleri için bu konuda sizlerin mağdur olmaması adına bütün kasko şirketleri üzerinden sorgulama yapmanız sizlerin yararına olacaktır. Keza hiç umulmadık bir kasko şirketinden aracın pert olduğuna dair bilgi bile alabilirsiniz. araç satışı gerçekleştikten sonra böyle bir durumla karşılaşmak kötü bir durum olacağı için sizlerin yapması gereken mümkün olduğunca mağduriyete neden olmayacak bir hali ortaya çıkmadan kaldırmak olacaktır.

Sorgula

  26 Kasım 2013 - 23:03
  ahmet dertli

  aracımın hicralık olup olmadığını öğrenmek istiyorum,

  8 Aralık 2013 - 17:29
  mustafa çimen

  44dk908 plakalıaracın hasar kaydını ögrenmek istsyorum

  6 Ocak 2014 - 16:31
  gönül sağlam

  yeni aldıgım aracımın benden önceki sahibi kazası varmıdır

  23 Ocak 2014 - 20:02
  o o

  16 bfz 09 nolu aracın hasar kaydını öğrenmek istiyorum

  3 Haziran 2014 - 15:42
  MEHMET TÜRKAN

  2000 senesi mayı ayında noter vekaleti ile sattığım aracım en so olarak kimde olduğunu öğrenmek istiyorum 14 senedir arıyorum fakat kimde olduğunu bulamadım bana yardımcı olunuz lütfen

  5 Haziran 2014 - 10:28
  ali kendir

  09 eh 864 arabayı almayı düşünüyorum acaba kazzası varmıdır saygılar

   5 Haziran 2014 - 10:43
   editor

   Araç bilgilerini vermiş olduğumuz link yardımı ile sisteme girerek aracın bilgilerini öğrenebilirsiniz.

  16 Haziran 2014 - 19:25
  kadim arslan

  38 zs 387 bu plakalı aracı satın almak istiyorum ve hakkında bilgi rica ediyorum

   16 Haziran 2014 - 20:03
   editor

   Plaka bilgisini sisteme girdiğinizde araca yönelik bilgileri elde edebilirsiniz.

  18 Haziran 2014 - 01:42
  özcan

  aracımı sorgulama

  14 Ağustos 2014 - 23:15
  ayhan

  araç plakaları ile nasıl sorgulamayapılıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>