Sgk Sorgulama

Sponsor Reklam

 

ŞİFRESİZ SGK SORGULAMA SİSTEMİ NASIL KULLANILIR?

Bilindiği gibi tüm sosyal güvenlik kurumları tek çatı altında SGK olarak birleştirildi. Yeni sistem ile birlikte çalışanlar veya isteğe bağlı sigortasını yatırarak emekli olmak isteyen bütün vatandaşlarımız SGK sorgulama sistemini kullanarak gerekli olan her türlü işlemi SGK kanalı aracılığı ile gerçekleştirmektedirler. Son derece şeffaf bir sistemi ile belirlenmiş olan bu mekanizmada emekli sandığı, SSK ve bağkur ile ilgili her türlü sorgulama işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Eskiden çalışanlar prim sorgulamalarını veya emeklilik sorgulamalarını bağlı bulunmuş olduğu sosyal güvenlik kurumunun il müdürlüklerine giderek gerçekleştirmeye çalışmaktaydılar. Ancak yoğunluktan ötürü bazı işlemler gün içersinde gerçekleştirilememekte hatta günlere bile bedel olabilmekteydi.

Yeni sistem ile birlikte SGK sorgulamaları için yapmanız gereken tek şey SGK resmi sitesine girerek istediğiniz bilgiyi elde etmektir. Bu sistemi nitelikli bir biçimde kullanabilmeniz için öncelikle gerekli olan bilgileri sisteme doğru bir biçimde girmelisiniz. Yanlış bilgiler girmeniz durumunda istemiş olduğunuz bilgileri elde edemezsiniz. Özellikle kademeli emeklilik sisteminin getirilmesinden bu yana çalışanlar ne zaman emekli olacakları ile ilgili nitelikli bilgilere sahip olmak istemektedirler. Bu sebeple SSK sorgulamanın en çok kullanıldığı alanlar ne zaman emekli olabilirim konusu üzerinedir.

SGK Sorgulamaları Hangi Alanlarda Kullanılır?

Çalışan vatandaşlarımızın bu konuda yeterince bilgili olduğunu biliyoruz. Keza yine de SGK sorgulamalarının hangi alanlarda kullanılacağı ile ilgili elimizde net verilerin olması gerekmektedir. Nitelikli elektronik hizmetlerin ilerlemesi ve gelişim göstermesi ile birlikte doğal olarak internet hizmetleri de çok yaygın bir şekilde ilerleme göstermiştir. Durum bu şekilde olunca devlet kurumları da bu işlevsel yapılardan faydalanma gibi bir kolaylığı seçmişlerdir. SGK sorgulamalarında genel olarak çalışan işçi ve memurların resmi evrak alma ve bu evrakları yine devletin resmi kurumlarında kullanma gibi bir yola gitmektedirler. esgm sitesinden elde edilen bilgiler aynı zamanda resmi bir hüviyet de kazandığı için son derece kolamde iş hayatı ile ilgili istenilen bilgiler bu şekilde alınabilmektedir. Aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak çok kısa süre içerisinde elde etmeyi umduğunuz her türlü bilgiyi elde edebileceksiniz.

Sorgula

  1 Kasım 2013 - 10:26
  enes

  emekli hayal

  2 Haziran 2014 - 22:33
  cengizbüyükterzi

  nezaman emekliolurum

  15 Temmuz 2014 - 03:10
  ramis sfuoğlu

  nezaman emekliolurum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>